Antradienis Birželis 18 , 2019
Font Size
   

Pranešimas

Čia galite peržiūrėti mūsų pedagogų paruoštą pateiktį

"Bėgs pėdutės takeliu į sveikatos šalį",

kuri buvo pristatyta 2016 m. vasario 8 d.

Vilniaus miesto savivladybės pradinio ir ikimokyklinio ugdymo įstaigų

konferencijoje "Ugdymas lauke: veikiame ir dalijamės"

JUDĖJIMO SVARBA VAIKO SVEIKATAI

Vilma Dulkienė, auklėtoja

"Be abejo, yra ten gyvybės, kur yra gyvenimo.

O vyriausias jojo požymis yra judesys."

Vydūnas


Judėjimas yra gyvybės, veiklumo ir aktyvumo požymis. Nejudrumas - tai žmogaus susitaikymas su egzistencine būsena, vedančia į sunykimą, kūno sugriuvimą ir mirtį.

Šiandien vykstantys reikšmingi ekonominiai ir socialiniai pokyčiai smarkiai apribojo žmogaus fizinį aktyvumą, padidino psichomotorikos lavinimo ir protinės veiklos reikalavimus, sukėlė psichinę įtampą.

Žmogus, praradęs galimybę sunkiai fiziškai dirbti, pamažu neteko stiprių rankų, greitų kojų, tapo nevikrus ir neištvermingas.

Skaityti daugiau

   

SVEIKAS VAIKAS-LINKSMAS VAIKAS

Božena Luneckienė, auklėtoja metodininkė

"Sveikata dar ne viskas, tačiau be sveikatos viskas – niekas“
(Sokratas)

 

Daugelis žmonių domisi sveikatos išsaugojimo būdais ir skaito įvairias rekomendacijas šiuo klausimu. Visi norime būti sveiki, bet ar žinome – kaip, ar laikomės tų atrastų rekomendacijų? Pripažinkime, kad dažniausiai telieka padrikos tokių patarimų nuotrupos: kažkas pagerina sveikatą, kažkokie produktai ar patarimai suteikia energijos, bet tai ne ta sveikatos „instrukcija“, kuri užtikrintų gerą sveikatą.

Skaityti daugiau

   

PASAKA VAIKO GYVENIME

Irina Pavlovskaja, Ona Šidlauskienė, auklėtojos metodininkės

Žinia, pasakos nėra šiuolaikinio žmogaus išradimas, jos atkeliavo iš seniausių laikų tautosakos koridoriais. Visose pasaulio šalyse vaikams sekamos pasakos apie milžinus ir nykštukus, princus ir princeses, geras fėjas ir piktas raganas. Kiekvienas žmogus turi vilčių ir svajonių. Vaikams  pasakos padeda susikurti savą svajonę. Klausydamas pasakos vaikas susitapatina su herojais ir supranta: norint pasiekti sėkmę ir pergalę būtina įdėti daug pastangų. Pasakos labai svarbios lavinant vaiko kūrybinę saviraišką.

Skaityti daugiau

   

IKIMOKYKLINIO AMŽIAUS VAIKŲ KALBOS RAIDOS YPATUMAI

Julija Silko, logopedė

Kai vaiko kalba vystosi normaliai, tai vyresniųj ų ikimokyklinukų žodynas vis labiau artėja prie suaugusiųjų. Daug psichologų yra stebėję ir tyrę vaiko žodyno didėjimą. Iš jų matyti, kad yra labai didelių individualių skirtumų ir pagal vartojamų žodžių skaičių, ir pagal amžių.

Kalbos trūkumai ir netobulumai atsiranda iš dalies dėl organinių priežasčių — dėl nervų sistemos netaisyklingumo ir patologiškų jos pokyčių, iš dalies dėl funkcinių trūkumų, įgytų kalbos vystymosi metu, ir nuo klaidingo šnekamosios kalbos sudaromųjų garsų tarimo.

Read more

   

Puslapis 1 iš 2